15.02.2015 19:52

Radovan Šillo na COSTA DEL SOL - WINTER CUP 2015

Radovan Šillo sa po troch mesiacoch vrátil na juh Španielska. V Mijas neďaleko Malagy zahájil novú sezónu a bojuje nielen o dotácie ale aj o ďalšie body do svetového rebríčka. Prvé súťaže Costa del Sol Equestrian Tour – Winter Cup 2015 sa začali v utorok 27.1. a súťaže potrvajú tri týždne až do 15.2.2015.

COSTA DEL SOL EQUESTRIAN TOUR – WINTER CUP 2015

Na záver prvého trojtýždňového turné v Mijas sa Radovanovi Šillovi veľmi nedarilo. Najúspešnejší bol na koni Chieano v súťaži CSI*** Grand Prix, ktorá bola tiež kvalifikáciou na olympijské hry. Za 16.miesto získali 5 bodov do FEI rebríčka, keď základný parkúr absolvovali so 4 trestnými bodmi, čo nestačilo na postup do rozoskakovania o lepšie bodové zisky  či podiely na tridsaťtisícovej prémii. Oscar des Fontaines s 12 trestnými bodmi skončil až na 38.mieste.  V Master Tour Medium skončil Barino na 15. a Bulgarie van de Lindeho na 17.mieste, keď základný parkúr absolvovali čisto, no v rozoskakovaní v oboch prípadoch so štyrmi trestnými bodmi a o poradí na 11. až 17.mieste tozhodoval čas.

Druhé trojtýždňové turné štartuje  v Mijas od 24.2. a vyvrcholí 15.marca. Na programe je 8 bodovacích súťaží do skokového rebríčka FEI.

7.miesto CHIEANO (360 EUR)
čistý parkúr aj rozoskakovanie 2,56 sek za víťazom v konkurencii 38 jazdcov a koní

Master Tour Big, 145 cm – na čas s jedným rozoskakovaním
15.miesto OSCAR DES FONTAINES
11 trestných bodov v konkurencii 17 jazdcov a koní

Počas tretieho týždňa súťaží v Costa del Sol nastúpil Radovan Šillo prvý raz až v piatok trinásteho. Zo štvorice koní sa mu najlepšie darilo na koni OSCAR DES FONTAINES.

13.2.2015
CSI*** Master Tour Big – Small GP, 150 cm - na čas s jedným rozoskakovaním
8.miesto OSCAR DES FONTAINES (720 EUR) a 15 bodov do FEI Longines Ranking
čistý parkúr a rozoskakovanie 4 trestné body v konkurencii 46 jazdcov a koní

Napriek tomu, že záver druhého týždňa súťaží v Mijas nepriniesol výraznejšie umiestnenie v popredí výsledkových listín, Sire du Veret a najmä Chieno potvrdili aktuálnu formu. Sire du Veret absolvoval čistý parkúr aj rozoskakovanie. Chieano obsadil 13.miesto podobne ako dva razy pred ním Quinto a do FEI rebríčka vybojoval ďalších 5 bodov. Celkom tak Radovan Šillo za dva týždne so svojimi koňmi získal 55 bodov.

8.2.2015
Master Tour Medium, 145 cm - na čas s jedným rozoskakovaním
10.miesto SIRE DU VERET (75 EUR)
čistý parkúr aj rozoskakovanie 13,22 sek za víťazom v konkurencii 27 jazdcov a koní

13.miesto CHIEANO - 5 bodov do FEI Longines Ranking
čistý parkúr a rozoskakovanie 8 trestných bodov v konkurencii 40 jazdcov a koní

CHIEANO potvrdil výbornú formu a v sobotňajšej súťaži skončil na treťom mieste iba 0,39 sek za víťazom.

7.2.2015
3.miesto CHIEANO (1.350 EUR)

Master Tour Big, 145 cm - na čas
11.miesto SIRE DU VERET (150 EUR)
čistý parkúr 9,69 sek za víťazom v konkurencii 24 jazdcov a koní

V piatkovej malej Grand Prix – Master Tour Big skvelý výsledok na koni CHIEANO – 4.miesto, čistý parkúr, prémia 2.450 EUR a 35 bodov do svetového rebríčka. Quinto tentoraz na 15.mieste opäť so 4 trestnými bodmi a 5 bodmi do FEI rebríčka.

4 trestné body v konkurencii 25 jazdcov a koní

Na úvod svojho turné na pyrenejskom poloostrove získal dva razy 5 bodov do svetového skokového rebríčka FEI Longines Ranking Radovan Šillo s koňom Quinto.

V nedeľnej súťaži Grand Prix Master Tour Big CSI** v Costa del Sol skončil so 4 trestnými bodmi na peknom 13.mieste, iba 13 stotín sekundy za posledným dotovaným miestom (900EUR). Po piatku to bolo už druhé trináste miesto a druhých 5 bodov pre túto dvojicu. V sobotu sa pre silný vietor neskákalo. Slovenský reprezentant, aktuálne s 390 bodmi druhý najvyššie umiestnený vo FEI rebríčku zo slovenských jazdcov (najviac bodov má Bronislav Chudyba - 475 bodov) zotrvá so svojimi koňmi v Španielsku a Portugalsku viac ako dva mesiace. Priebežne budeme prinášať informácie o najlepších výsledkoch, ktoré sa mu podarí na juhu Európy dosiahnuť.