Nutri Horse Müsli Adult


Doplnkové krmivo pre kone - je určené pre staršie kone, kone v ľahkej až strednej záťaži, žrebce mimo pripúšťaciu sezónu a kobyly v prvých dvoch tretinách gravidity. Obsah základných živín a energie udržujú koňa v požadovanej kondícii a zdravotnom stave.
Je určené ako doplnok k senu, s ktorým tvorí kompletnú kŕmnu dávku. V prípade potreby je možné NutriHorse Müsli Classic kombinovať s ďalšími jadrovými krmivami, napr. ovsom, jačmeňom alebo kukuricou. Dávkovanie sa pohybuje podľa druhu krmiva a typu koňa od 2 – 5 kg. Pri kombinácii s jadrovým krmivom je vhodné k zabezpečeniu optimálneho množstva vitamínov a stopových prvkov v kŕmnej dávke použiť vitamínovo-minerálne doplnky modrého radu.
Podáva se denne, množstvo je vhodné prispôsobiť zimnému alebo letnému kŕmeniu, pastve a sezónnosti.

Zloženie :
Jačmenné vločky, kukuričné vločky, ovsenné vločky, napučaný jačmeň, napučaná kukurica,  granulovaná lucernová drvina, mrkvové vločky, mrkvový extrudát, slnečnicové výlisky, repná melasa, chlorid sodný, monocalcium fosfát, uhličitan vápenatý, sójový olej, syntetické aminokyseliny L-Lyzín a DL- Metionín, oxid horečnatý, vitamínovo-minerálny premix

Deklarované akostné znaky :
Využiteľná energia SEk    12,5 MJ/kg
Dusíkaté látky   NL 100 g/kg
Lyzín    6 g/kg
Metionín   2,2 g/kg
Vláknina   73 g/kg
Tuk    36 g/kg
Popol    73 g/kg
Vápnik    Ca 11 g/kg
Fosfor   P 6,5 g/kg
Sodík   Na 3,7 g/kg
Vitamín A  18000 m.j./kg
Vitamín D3   1800 m.j./kg
Vitamín E   220 mg/kg
Meď    Cu 25 mg/kg