27.07.2015 20:27

50. Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava CSIO-W***

23. - 26. 7. 2015

*** 26.7.2015 ***

Záverečnými súťažami vyvrcholil v nedeľu 50.ročník Grand Prix Bratislava. Najskôr v Little Prix Bronislav Chudyba s Concanom po jednej chybe v rozoskakovaní skončil na peknom piatom mieste a Radovan Cibere s jedným trestným bodom v základnom parkúre skončil siedmy. V Grand Prix triumfoval bezchybný a najrýchlejší v prvom kole aj v rozoskakovaní – Poliak Jaroslaw Skrzyczynski na koni Crazy Quick. Do rozoskakovania postúpilo osem jazdcov a koní a až sedem absolvovalo čisto aj rozoskakovanie. Radovan Šillo s Quintom so štyrmi trestnými bodmi za chybu na vodnej prekážke sa musel uspokojiť s 15.miestom v celkovo piatom najrýchlejšom čase. Okrem 5 bodov do rebríčka FEI Longines Ranking získal aj cenu predsedu Národnej rady Slovenskej republiky ako najúspešnejší slovenský jazdec.

*** 25.7.2015 ***

V sobotu boli vrcholom Longines Ranking bodovacia súťaž Big Tour (druhá kvalifikácia na Grand Prix) a divácky atraktívna súťaž Six Bars. V Big Tour najlepšie z našich obstál Radovan Šillo, ktorý skončil siedmy a pripísal si ďalších 20 bodov do svetového skokového rebríčka. V Six Bars súťaži obsadil Igor Šulek zdieľané prvé miesto spolu s Vladimirom Beletskim z Ruska.

3. KUCHÁR Tomáš – Hellas van het Keizershof
0 tr.bodov základný parkúr, 0 tr.bodov rozoskakovanie 1,09 sek za víťazom – 675 EUR
9. ŠILLO Radovan – Barino
1 tr.bod v základnom parkúre – 135 EUR
15. Zdeno Kuchár

*** 24.7.2015 ***

Druhý deň mal svoj vrchol v súťaži Pohára národov. Slovenskej ekipe v zložení Igor Šulek, Radovan Šillo, Bronislav Chudyba a Patrik Majher sa podarilo postúpiť do druhého kola na šiestom mieste spolu s Brazíliou, keď nazbierali spolu 16 trestných bodov (Šulek odstúpil pre roztrhnutý strmeňový remeň, Šillo a Chudyba išli za 4 trestné body a Patrik Majher skončil s 8 trestnými bodmi). Suverénni Francúzi na 1.mieste mali iba 4 trestné body. Druhé Belgicko malo bodov 11 a tretie Fínsko 12. Český tím skončil na 10.mieste s 22 bodmi a do druhého kola nepostúpil. V druhom kole Francúzi potvrdili prvé miesto ôsmimi bodmi celkom 12 a tesne o jediný bod zvíťazili pred Fínskom, ktoré v druhom kole zajazdili vynikajúco (iba 1 trestný bod) a odsunuli Belgicko na tretiu priečku (19 tr.bodov). V slovenskom tíme sa opäť najmenej darilo Igorovi Šulekovi (15 tr.bodov). Radovan Šillo, najlepší z našich však odjazdil čistý parkúr, získal 75 bodov do svetového rebríčka a vykresal iskierku nádeje na zlepšenie konečného umiestnenia. Bronislav Chudyba však nezopakoval výkon z prvého kola (za 4 tr.body v ňom získal 25 bodov do FEI rebríčka), pridal ešte jednu chybu a 8 tr.bodov odsunulo náš tím na 6.miesto pred Portugalsko a Brazíliu. Nakoniec Patrik Majher s jednou chybou a 4 trestnými bodmi vybojoval pre Slovensko 7.miesto pred Brazíliou a pre seba 25 bodov do FEI rebríčka.