Nutri Horse Müsli Breeder

Doplnkové krmivo pre kone - je určené pre žriebätá a mladé kone, kobyly v tretej tretine gravidity a laktujúce kobyly. Vyvážený pomer živín a vysoký obsah aminokyselín zabezpečujú požadovaný rast zriebät a mladých koní. U kobýl zaručujú správny vývoj plodu v poslednom štádiu gravidity a  maximálnu produkciu mlieka pre žriebä.
Je určené ako doplnok k senu, s ktorým tvorí kompletnú kŕmnu dávku. V prípade potreby je možné NutriHorse Müsli Classic kombinovať s ďalšími jadrovými krmivami, napr. ovsom, jačmeňom alebo kukuricou. Dávkovanie sa pohybuje podľa druhu krmiva a typu koňa od 2 – 5 kg. Pri kombinácii s jadrovým krmivom je vhodné k zabezpečeniu optimálneho množstva vitamínov a stopových prvkov v kŕmnej dávke použiť vitamínovo-minerálne doplnky modrého radu.
Podáva se denne, množstvo je vhodné prispôsobiť zimnému alebo letnému kŕmeniu, pastve a sezónnosti.

Zloženie :
Jačmenné vločky, kukuričné vločky, ovsenné vločky, vločky hrachu, bielkovinový extrudát (kukurica, geneticky nemodifikovaná sója, ľanové semeno a slnečnicový olej), lucerna, mrkvový extrudát, slnečnicové výlisky, repná melasa, chlorid sodný, monocalcium fosfát, uhličitan vápenatý, sójový olej, syntetické aminokyseliny L-Lyzín a DL- Metionín, oxid horečnatý, vitamínovo-minerálny premix

Deklarované akostné znaky :
Využiteľná energia SEk    13 MJ/kg
Dusíkaté látky   NL 146 g/kg
Lyzín    9,8 g/kg
Metionín   3,2 g/kg
Vláknina   71 g/kg
Tuk    74 g/kg
Popol    84 g/kg
Vápnik    Ca 12,5 g/kg
Fosfor   P 8 g/kg
Sodík   Na 4 g/kg
Vitamín A  22000 m.j./kg
Vitamín D3   2500 m.j./kg
Vitamín E   310 mg/kg
Meď    Cu 30 mg/kg